Aydın Kərimov: Şuşaya 2026-cı ilin sonuna qədər iki min ailə köçürüləcək
Böyük Qayıdış Proqramına əsasən, Şuşaya 2026-cı ilin sonuna qədər iki min ailə köçürüləcək. İlk 370 ailə isə gələn il birinci rübün sonunadək Şuşada məskunlaşacaq.
Bunu AZƏRTAC-ın Zəngilana ezam olunan müxbirinə eksklüziv müsahibəsində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonunda xüsusi nümayəndəsi Aydın Kərimov bildirib.
Onun sözlərinə görə, Şuşada bu günə kimi 16 abidə tam bərpa olunub: “Eyni zamanda, bir neçə abidə üzrə bərpa işləri davam edir. Bizim gözləntilərimiz bundan ibarətdir ki, gələn il bu abidələr şəhər sakinləri, həmçinin qonaqlar üçün açıq olsun”.

Айдын Керимов: До конца 2026 года в Шушу будут переселены две тысячи семей
Согласно программе «Великое возвращение», до конца 2026 года в Шушу будут переселены две тысячи семей. Первые 370 семей поселятся в Шуше до конца первого квартала следующего года.
Об этом заявил специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов.
По его словам, на сегодняшний день в Шуше полностью восстановлено 16 памятников, реставрация еще нескольких продолжается: «Мы ожидаем, что в следующем году эти памятники будут открыты для посещения жителями и гостями города».